telefon blokada pin

Potrzebujesz odblokować telefon zablokowany wzorem? Dowiedz się w jaki sposób obejść/złamać blokadę PIN. Co zrobić kiedy zapomniałeś hasła? Sprawdź!

Każdy kto posiada telefon ma możliwość założenia blokady na ten telefon, tak aby nie mógł on zostać użyty przez nieupoważnione osoby. Taką blokadą może być PIN, hasło lub wzór na ekranie startowym. Czasami jednak każdemu może zdarzyć się zapomnieć tego PINu lub wzoru.

Jeżeli i Ty przeżyłeś / przeżyłaś stres związany z myślą: 'zapomniałem hasła do telefonu’ / 'zapomniałam hasła do telefonu’ i spędzić dobre kilka godzin zastanawiając się jaki jest ten PIN / wzór, czy może masz go gdzieś schowanego lub co możesz zrobić jeśli okaże się, że nie przypomnisz sobie tego hasła, ten poradnik dotyczący tego jak odblokować telefon zablokowany pinem oraz jak złamać wzór blokady telefonu może być dla Ciebie bardzo przydatny.

Ze względu jednak na to, że zarówno różnych modeli smartfonów jak i typów systemu Android jest bardzo wiele, nie wszystkie znajdujące się tu porady będą odpowiednie dla każdego telefonu.

Jak obejść PIN lub hasło? Jak odblokować telefon zablokowany wzorem?

Reset do ustawień fabrycznych

Podstawową metodą dostępną w każdym modelu telefonu jest reset do ustawień fabrycznych po włączeniu telefonu w trybie 'recovery mode’. Ta metoda niestety powoduje całkowitą utratę danych na telefonie. Niemniej jednak, jeżeli bardziej zależy nam na odblokowaniu telefonu niż na samych danych (np. telefon zablokował się nam niedługo po uruchomieniu, na bieżąco robimy kopie zapasowe wszelkich danych), jest to najpewniejsza metoda.

Ponieważ każdy telefon jest inny, w każdym telefonie dostęp do ustawień fabrycznych w tak zwanym trybie 'recovery mode’ może przebiegać inaczej.

Więcej informacji dotyczących włączania trybu 'recovery mode’ znaleźć można na stronach producentów. Na stronie pomocy Google znajdują się linki do tych stron:

https://support.google.com/android/answer/3094742

W trybie tym z wykorzystaniem przycisków 'głośniej’, 'ciszej’ oraz 'power on’ możemy wybrać opcję 'wipe data/factory reset’, a następnie 'Yes – delete all user data’. Gdy telefon się zresetuje należy wybrać 'reboot system now’.

Odblokowywanie telefonu przy pomocy konta Google (Android 4.4 lub niższe)

Jeżeli Twój smartfon działa na Androidzie 4.4 lub niższym, możesz go odblokować przy pomocy konta Google z którym skojarzony jest telefon.

Aby tego dokonać należy kilkukrotnie spróbować odblokować telefon. Po kilku próbach pojawi się nam na ekranie opcja 'Nie pamiętam wzoru’.

Należy kliknąć w tą opcję i wpisać dane (login i hasło) do swojego konta Google skojarzonego z telefonem.

Po zalogowaniu się uzyskujemy dostęp do telefonu i możemy zresetować swoje hasło.

Ta metoda pozwala zachować wszelkie dane które były na telefonie, niestety w urządzeniach na systemach Android wyższych niż 4.4 nie będzie działała.

Smart Lock (Android 5.0 lub wyższe)

Funkcja Smart Lock wymaga wcześniejszej jej aktywacji. Dzięki tej funkcji telefon może zostać odblokowany gdy znajduje się w konkretnej lokalizacji lub gdy znajduje się w odpowiedniej odległości od sparowanego z nim urządzenia ustalonego jako tak zwane 'zaufane urządzenie’.

Jeżeli więc włączyliśmy tę funkcję i zapomnieliśmy pinu, hasła czy wzoru, aby go odblokować wystarczy że udamy się w ustalone 'zaufane miejsce’ lub zbliżymy telefon do 'zaufanego urządzenia’ i sparujemy je razem. Dzięki temu prostemu działaniu telefon będzie odblokowany i możemy ustalić w nim nowe hasło.

Więcej na temat Smart Locka można znaleźć w pomocy Google.

https://support.google.com/android/answer/9075927?hl=pl

Więcej oficjalnych informacji dotyczących tego co zrobić gdy nie możemy odblokować urządzenia z Androidem znajduje się na stronie pomocy dla systemu Android:

https://support.google.com/android/answer/7663172?hl=pl

Programy zewnętrzne

Oprócz oficjalnych sposobów Google dotyczących tego co zrobić gdy przeszkadza nam nasza blokada ekranu PIN Android – jak obejść taką blokadę, informują także różne firmy zewnętrzne, które tworzą specjalne oprogramowanie pomagające w odblokowywaniu telefonu bez utraty danych.

Takimi przykładowymi programami są:

– Phone Rescue for Android

– Dr.Fone

Możemy z nich skorzystać po wcześniejszym ich zainstalowaniu na telefonie.

Z wykorzystaniem ADB

W Internecie znaleźć też można bardziej zaawansowane metody jak wykorzystanie Android Debug Bridge (ADB), który można pobrać na swój komputer ze strony dla deweloperów Android.

Podsumowanie

Podsumowując, najpewniejsza metodą, ale jednocześnie powodującą utratę wszelkich danych jest zresetowanie telefonu do ustawień fabrycznych.

Pozostałe, opisane tutaj metody mogą zadziałać w zależności od wersji programu Android oraz tego czy zainstalowaliśmy odpowiednie aplikacje pomagające w odblokowywaniu telefonu. Dlatego, zdecydowanie warto zadbać o to, aby telefon był połączony z kontem Google, wyposażony w Smart Lock lub odpowiedni program zewnętrzny.

Należy też pamiętać, aby robić kopie zapasowe danych znajdujących się na telefonie.

About The Author

Przypisane do kategorii: IT