Szukasz zmywarki, która będzie udanym zakupem na wiele lat? Zdecyduj się na sprzęt uznanego producenta! Świetnie oceniane urządzenia Siemens to urządzenia, po które chętnie sięgają osoby urządzające kuchnię. Zobacz najlepsze modele!

Jak wybrać dobrą zmywarkę?

Zanim przejdziesz do porównywania poszczególnych modeli zmywarek, zacznij od określenia, jakiego typu sprzętu szukasz. Dwie pierwsze decyzje, które powinieneś podjąć, do zdecydowanie:

 • czy potrzebujesz urządzenia wolnostojącego, czy może do zabudowy;
 • czy przyda ci się zmywarka o szerokości 60 cm, czy może węższa, 45-centymetrowa.

Różnica w szerokości urządzenia oczywiście wpływa na jej pojemność – w większej zmywarce zmieścisz więcej kompletów naczyń. Czy większy sprzęt oznacza również mniejsze oszczędności na wodzie i energii elektrycznej? To zależy od twoich przyzwyczajeń i taryfy energetycznej. Pojemniejsza zmywarka pomieści więcej naczyń – możesz więc ją włączać z mniejszą częstotliwością. Szukając jednak możliwie oszczędnego sprzętu, zwróć uwagę na klasę energetyczną i zużycie wody. Dobrze też, jeśli wśród programów twojej zmywarki jest opcja eco.

Na jakie inne aspekty zwracać uwagę, szukając najlepszego urządzania do zmywania? Oprócz wymienionych wcześniej przeanalizuj takie aspekty, jak:

 • wymiary urządzenia;
 • pojemność;
 • możliwość dostosowania wnętrza do naczyń różnego rodzaju;
 • duża liczba programów;
 • łatwe sterowanie;
 • generowany hałas;
 • zastosowane technologie ułatwiające zmywanie;
 • dodatkowe funkcje;
 • design urządzenia.

Jedne z najchętniej wybieranych modeli to zmywarki Siemens. Z jakim wydatkiem musisz się liczyć, chcąc kupić sprzęt tego producenta? Dobrze założyć budżet 2000 – 3000 zł – masz wtedy największy wybór dobrze ocenianych urządzeń.

Polecane zmywarki Siemens – najchętniej kupowane modele

Jakie modele są najchętniej kupowane? Zobacz zestawienie top trzech często wybieranych zmywarek, które odznaczają się entuzjastycznymi recenzjami użytkowników. Każda z nich to doskonały zakup na lata!

 • SIEMENS SR25ZI11ME – zmywarka o szerokości 45 cm, w której zmieścisz 10 kompletów naczyń. Klasa energetyczna urządzenia to C, a maksymalny generowany hałas 43 dB – możesz więc mówić o bardzo cicho pracującym urządzeniu. Znajdziesz tu szereg innowacyjnych technologii, które ułatwiają zmywanie i sterowanie modelem. Docenisz pewnie czujnik Aqua Sensor, który określa stopień zabrudzenia wsadu, dobierając odpowiednią ilość wody. To rozwiązanie, które pozwala znacząco ograniczyć jej zużycie. Zwróć też uwagę na DuoPower – technologia ta oznacza, że górny kosz jest odpowiednio głębszy, by dwa ramiona myjące zapewniały lepsze dotarcie do każdego jego zakamarka. Masz tutaj aż sześć programów i szereg udogodnień, jak regulacja górnego kosza. Urządzeniem możesz wygodnie sterować z twojego smartfona dzięki aplikacji mobilnej Home Connect. Model ten kupisz za nieco ponad 3000 zł.
 • SIEMENS SR23HI65ME – kolejny 45-centymetrowy model o podobnej pojemności, ale tańszy o 1000 zł. Klasa energetyczna tego urządzenia to E, a maksymalny generowany hałas to 45 dB. Nie brakuje tutaj jednak innowacyjnych rozwiązań, z systemem Home Connect i wygodnym sterowaniem przez aplikację na czele! Znajdziesz tu również Aqua Sensor oraz Asystenta Dozowania. Spodobają ci się również regulowane kosze VarioFlex, które dostosujesz do konkretnego załadunku. Urządzenie ma również funkcję automatycznego otwarcia drzwi, by naczynia szybciej wyschły. Wszystkie te rozwiązania za nieco ponad 2000 zł to prawdziwa okazja!
 • SIEMENS SN23EI26CE iQ300 – klasyczna, 60-centymetrowa zmywarka, za którą zapłacisz ok. 2600 zł. Zmieścisz tutaj aż 13 kompletów naczyń. Klasa energetyczna urządzenia to D, a generowany hałas – 44 dB. To kolejny sprzęt z Home Connect i szeregiem innowacyjnych rozwiązań omówionych wcześniej. Znajdziesz tu m.in. Aua Sensor, automatyczne otwieranie drzwi, varioSpeed ​​Plus – czyli trzykrotne przyspieszenie cyklu zmywania w aplikacji mobilnej czy program Favourite, który myje naczynia dokładnie tak, jak oczekujesz, wykorzystując odpowiednią kombinację programów i funkcji. Możesz włączyć też zmywarkę w trybie połowy załadunku a nawet uruchomić ją zdalnie – to kolejny plus aplikacji Home Connect.

Odkryj kolejne innowacyjne modele i zdecyduj, który z nich będzie dla ciebie najlepszym wyborem! Sprawdź zmywarki Siemens w sklepie MediaMarkt i zdecyduj się na jeden z najwyżej ocenianych sprzętów!

Materiał reklamowy.

About The Author