Lampy kule – produkty o zbliżonym kształcie i niepowtarzalnym charakterze. Zapoznaj się z produktami polskiego lidera branży oświetleniowej i dowiedz się, co stanowi o ich rosnącej popularności.

Italux, czyli lider polskiej branży oświetleniowej

Italux to jedna z czołowych polskich marek oświetleniowych, która w trakcie swojej dwudziestopięcioletniej działalności nawiązała kontakt z ponad 1000 firm z całego świata. Do grona jej zadowolonych klientów zaliczyć można m.in: biura architektoniczne, projektantów, sieci marketowe, jak i sklepy oświetleniowe.

Italux wyróżnia się na tle konkurencji za sprawą niekonwencjonalnego podejścia do formy opracowywanych produktów. Firma nie ogranicza się przy tym do utartych koncepcji i sprawdzonych rozwiązań. Projektanci Italuxa znani są przede wszystkim z nowatorskich połączeń oraz twórczej zabawy formą, które swój wyraz znajdują w kolejnych odsłonach designerskich produktów.

W dzisiejszym artykule przedstawione zostaną wybrane lampy Italux. Produkty złączone jedną, wspólną cechą – kulistą budową. Co je wyróżnia? Na co warto zwrócić uwagę? O tym przeczytacie poniżej.

Lampa Italux Lozanna

Za sprawą swojej designerskiej budowy, lampa wisząca Lozanna przywodzi na myśl orbitę planetarną w obrębie której wyróżnić można trzy, kuliste obiekty. Całość jawi się jako elegancki, nowoczesny i minimalistyczny produkt, którego główne cechy zostają dodatkowo uwydatnione przez smukłą, owalną konstrukcję oraz czarno-różową kolorystykę.

Lampa Italux Lozanna wyróżnia się na tle konkurencji za sprawą wysokiej jakością komponentów oraz zintegrowanego źródła światła LED o wartości 2100 lumenów.  Odpowiedzialny wybór w zakresie głównego źródła oświetlenia umożliwia z kolei znacząco obniżyć pobór prądu oraz wykluczyć konieczność zakupu żarówek, przyczyniając się tym samym do ograniczenia produkcji odpadów.

Ekologiczne podejście, wyjątkowy design i najwyższa funkcjonalność. Lampa kulista Italux Lozanna wpisuje się we wszystkie, wspomniane powyżej wartości. Jest wyrazem odpowiedzialnie podjętych decyzji, odpowiednio przeprowadzonego procesu produkcji, w którym poświęcono należytą uwagę każdemu z jego elementów.

Kinkiet Italux Raddi

Kinkiet Italux Raddi udowadnia, że to co proste i przejrzyste, może być w równej mierze atrakcyjne, jak to co zawiłe i skomplikowane. Kinkiet Raddi to przykład minimalistycznej i nowoczesnej koncepcji, która stanowi doskonale rozwinięcie klasycznych produktów ściennych.

Odpowiednio wyprofilowany element, umiejscowiony między kulistym kloszem i metalową podstawą, nadaje produktowi unikalnego charakteru, nadpisuje klasyczną formę produktu, uwydatniając jej nowy, nowoczesny wygląd. Za sprawą opisanej pozycji Italux wykazał, że nowatorskie produkcje nie muszą być w pełni rewolucyjne, a jeden, odpowiednio dobrany element może całkowicie przeobrazić końcowy charakter modelu.

Lampa wisząca Italux Cabella

Designerska lampa wisząca Italux Cabella to przede wszystkim nietuzinkowa konstrukcja, przykuwająca wzrok kompozycja, która skupia uwagę widza za sprawą wyeksponowanych, licznych, kulistych obiektów. Dwadzieścia pięć źródeł światła, ułożonych w pozornie chaotycznym nieładzie, rozgraniczono w dwa zbiory, które stanowią swoje lustrzane odbicia.

Szkło, metal i chromowana oprawa – lampa wisząca Cabella zaskakuje śmiałością wykonania oraz futurystycznym charakterem. To wysokojakościowy produkt, który z łatwością wpisze się w nowe, dobrze urządzone wnętrza – zarówno w przestrzeń komercyjną, jak i prywatną. Lampa Italux Cabella stanowi przykład dobrze zaaranżowanego produktu, którego jednolity charakter zostaje zdefiniowany przez wygląd pojedynczych, wkomponowanych w niego elementów.

Opisane w zestawieniu produkty stanowią o dużej elastyczności producenta, który przy pomocy jednego, przewodniego elementu wykreował lampy o całkowicie zróżnicowanym charakterze. Mnogość kulistych elementów, minimalistyczna forma, przełamana za sprawą pojedynczego, delikatnie zaakcentowanego elementu i ostatecznie twórcza zabawa formą, znajdująca swój wyraz w gwiezdnym okręgu wzbogaconym o kuliste obiekty. Italux nie poprzestaje na jednym, stale poszukuje nowych rozwiązań, a efekty jego pracy możemy podziwiać w salonach – sklepowych i własnych.

 

 

About The Author