Wykańczanie swojego wymarzonego domu lub mieszkania z pewnością nie należy do prostych i szybkich działań, przyniesie nam jednak wiele satysfakcji. Najważniejsze jest to, aby skupić się na wszystkich elementach wnętrz, nie tylko tych dużych, jak wybór podłogi, mebli czy drzwi, ale także detalach, które tak naprawdę scalają dane pomieszczenie w jedną całość. Jeśli zależy nam na tym, aby wnętrza były komfortowe, spójne i harmonijne, powinniśmy przyłożyć nawet większą uwagę do szczegółów, takich jak listwy przypodłogowe. Pozornie są bowiem tylko małym i niewiele znaczącym dodatkiem, jednak jeśli zostaną źle dobrane, od razu rzuci się to w oczy i zepsuje nastrój w całym pomieszczeniu. Pomijając ich techniczne właściwości i funkcje, które powinny pełnić, ważna jest również ich estetyka, o czym często zapominamy. Zatem jaki kolor listew przypodłogowych wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Listwy przypodłogowe drewniane – korzyści

Jeśli w swoim domu lub mieszkaniu zdecydowaliśmy się na drewniane podłogi, to niezależnie od tego, czy są one rzeczywiście wykonane z prawdziwego drewna, czy też ich materiał jedynie imituje jego wygląd, listwy przypodłogowe nie powinny się od nich za bardzo różnić. Jest to bardzo częsty błąd popełniany przez osoby, które zastanawiając się, jaki kolor listew przypodłogowych wybrać, nie przygotują się wcześniej merytorycznie i działają na wyczucie lub też patrzą wyłącznie na to, co spodoba im się w sklepie bez całościowego planu.

Jak słusznie zauważają eksperci Melagu, firmy, która na co dzień doradza wielu klientom przy zakupie listew przypodłogowych, do drewnianych podłóg najlepiej jest wybrać listwy przypodłogowe drewniane, docelowo z tego samego gatunku (lub też imitacji) oraz w zbliżonym odcieniu. Osiągniemy wtedy piękny, spójny i stylowy efekt we wnętrzach. Tak więc listwy przypodłogowe drewniane najlepiej sprawdzą się przy takim rozwiązaniu.

Oryginalny pomysł – białe listwy przypodłogowe

Jeśli zdecydowaliśmy się na inny rodzaj podłóg lub też cenimy sobie nieco bardziej nietypowe rozwiązania w swoich wnętrzach, zawsze możemy zdecydować się na białe listwy. Pięknie zaprezentują się przede wszystkim w połączeniu z jasnymi podłogami, nie tylko panelami, ale i nawet kafelkami. Białe listwy będą również bardzo pasowały do ciemnych podłóg, ważne jednak, aby takie połączenie pasowało do ogólnej wizji danego pomieszczenia. Jest to niezwykle ważne, jeśli chcemy osiągnąć spójny efekt w pomieszczeniu.

Nie każdy bierze takie rozwiązanie pod uwagę, ale jak słusznie zauważają eksperci Melagu, białe listwy będą również bardzo pasowały do drewnianych podłóg, niezależnie od ich koloru czy odcienia – jedyny warunek jest taki, że białe listwy muszą wtedy zostać zestawione z białymi ścianami, żeby nie uzyskać wizualnie ograniczonego pomieszczenia.

About The Author