Pożyczki ratalne to drugie, zaraz po chwilówkach, najpopularniejsze rozwiązanie finansowe w instytucjach udzielających pożyczek pozabankowych. Minimum formalności oraz duża przyznawalność sprawia, że pożyczki ratalne stają się coraz bardziej popularne wśród osób szukających dodatkowego zastrzyku gotówki, który pozwoli im sfinansować zakup czegoś większego. Sprawdźmy, jak możemy samodzielnie obliczyć, na jaką spłatę miesięczną pożyczki ratalnej nas stać?

Czy różni się pożyczka ratalna w firmie pożyczkowej od tej w banku?

Często zdarza się, że słysząc o pożyczce ratalnej na myśl przychodzi nam bank. Fakt, banki często udzielają tego rodzaju pożyczek, jednak oferta instytucji pozabankowych nie pozostaje w tyle. Odwiedźmy stronę pozyczkowy-portal.pl, by przekonać się jak wiele firm pozabankowych oferuje pożyczkę ratalną przez internet. Jeśli zdecydujemy się na wzięcie pożyczki w tradycyjnym banku spodziewajmy się, że cały proces jej udzielania zajmie nam dość dużo czasu. Stanie w długich kolejkach, rozmowa z doradcą, zgromadzenie wymaganych dokumentów i oczekiwanie na decyzje, w sumie może potrwać nawet kilka dni. Jak widać cały proces jest czasochłonny. Z pewnością nie sprawdzi się on, jeśli czas nagli a dodatkowych pieniędzy potrzebujemy na już. W momencie gdy postanowimy skorzystać z oferty firmy pożyczkowej, wniosek złożymy przez Internet, nawet bez wychodzenia z domu. Jedyne czego potrzebujemy to ważny dowód osobisty oraz chwila wolnego czasu. Potrzebne pieniądze możemy otrzymać nawet w ciągu 15 minut od chwili wysłania wniosku.

Ile powinna wynosić nasza miesięczna rata pożyczki?

Wnioskując o pożyczkę ratalną w firmie pozabankowej, możemy starać się nawet o 20 000 zł. Okres spłaty odbywa się w regularnych, miesięcznych ratach i w zależności od naszego wyboru, może wynosić od 1 do 60 miesięcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wybrane przez nas raty dopasowują się do naszej aktualnej sytuacji przez co mamy możliwość zaplanowania naszego budżetu domowego, z uwzględnieniem w nim spłaty zadłużenia, tak aby móc żyć na dotychczasowym poziomie, bez rezygnowania z codziennych przyjemności. Pamiętajmy jednak, że głównie od tych dwóch czynników – wysokości pożyczanej kwoty i okresu spłaty – będzie zależało przyznane nam oprocentowanie i dodatkowe koszty. Według zaleceń wielu instytucji, nasze miesięczne raty nie powinny być większe niż 50% – 65% dochodów netto. Jednak zaleca się, aby podczas wyboru kwoty do spłaty, brać pod uwagę dolny limit. W takim przypadku, jeżeli zarabiamy 3000 zł netto miesięcznie, nasza miesięczna rata przeznaczana na spłatę zobowiązania nie powinna przekraczać 1500 zł.

Pożyczki ratalne – gdzie szukać?

Cały proces zaciągania pożyczki warto zacząć od wyboru odpowiedniej firmy pożyczkowej. W tym celu możemy skorzystać z porównywarki pożyczek online znajdującej się na stronie polecampozyczke.pl. Po wybraniu interesującej nas kwoty pożyczki oraz ilości rat, zostaną nam wyświetlone oferty dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Dzięki temu wybierzemy firmę, która najlepiej zaspokoi nasze potrzeby finansowe.

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes