Przed zmianą opon warto sprawdzić w jakim stanie są, przetrzymywane na kolejny sezon opony do samochodu. Opony to bardzo ważny element wyposażenia pojazdu, wpływający bezpośrednio na komfort i bezpieczeństwo. Opony samochodowe, podtrzymujące ciężar pojazdu, znacznie wpływają na jego siłę napędową, drogę hamowania oraz przyczepność do podłoża w różnych warunkach atmosferycznych

Opony, przystosowane do prowadzenia pojazdu w warunkach wiosennych i letnich, nie sprawdzą się gdy temperatura spadnie poniżej 5 ºC. Opony zimowe z kolei stworzą ryzyko poślizgu w przypadku, gdy nagrzana nawierzchnia pokryje się wilgocią z opadów atmosferycznych. Opony do samochodu powinny nie tylko charakteryzować się odpowiednim przeznaczeniem oraz wyraźnym bieżnikiem. Żywotność opony, czyli czas, w którym zachowuje ona swoje właściwości, deklarowane przez producenta, wynosi około pięciu sezonów użytkowania.

Czy przy niskim przebiegu muszę często kupować nowe opony?

Wielu z nas może stwierdzić, że skoro przebieg ich pojazdu nie jest wysoki, opony nie zdążyły ulec zniszczeniu. Co pięć lat nie trzeba więc ich wymieniać na nowe…Otóż takie podejście nie jest właściwe. Po upływie pięciu lat, guma z której wykonana jest opona samochodowa, traci swoje właściwości. Opona, mimo iż z doskonałym bieżnikiem, nie posiada już odpowiedniej przyczepności.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon samochodowych?

Bardzo istotnym aspektem dla każdego kierowcy jest bezpieczeństwo prowadzenia, które przedkłada się na pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wybierając nowe opony, warto więc zwrócić uwagę na oznaczenia, mające potwierdzenie w testach opon dla norm, respektowanych w Unii Europejskiej. Oznaczenia od A do G informują o parametrach technicznych, związanych z przyczepnością na mokrej nawierzchni, poziomem hałasu, wydobywającego się podczas jazdy oraz wpływ opon na zużycie paliwa podczas prowadzenia.

Gdzie znajdę odpowiednie opony całoroczne?

Jeżeli uważasz, że przy częstotliwości prowadzenia pojazdu, odpowiednie będą opony całoroczne, warto zajrzeć na czesciauto24.pl .Na stronie znaleźć można ogromny wybór producentów opon całorocznych oraz modele, charakteryzujące się najlepszymi parametrami. Opony całoroczne posiadają z reguły większy wpływ na zużycie paliwa, w porównaniu z oponami sezonowymi. Wybierając tego typu ogumienie, powinno się zwrócić uwagę na jego możliwości. Opony samochodowe są częścią wyposażenia, która musi spełniać najwyższe wymogi. Sprawna, szybka dostawa wpływa na możliwość praktycznie natychmiastowej wymiany opon na nowe. Aby ich właściwości były zachowane, należy pamiętać o geometrii kół oraz odpowiednim poziomie powietrza w oponach. Wszystkie czynniki, decydujące o właściwej użyteczności opon składają się na pewność prowadzenia oraz bezpieczeństwo. Nie należy więc oszczędzać na zmianie opon na nowe. Nie warto również stosować półśrodków typu założenie dwóch nowych opon oraz pozostałych, dotychczas funkcjonujących. W takim przypadku samochód nie posiada przyczepności.

About The Author

Przypisane do kategorii: Biznes