ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Black Friday 2020 zbliża się wielkimi krokami – w tym roku „Czarny Piątek” wypadnie 27 listopada. Warto jednak pamiętać, że wiele sklepów organizuje promocje znacznie wcześniej. Niektóre z nich – nawet kilkanaście dni wcześniej. Co warto kupić w okazyjnej cenie w Black Friday?

Co warto kupić w Black Friday 2020? Przede wszystkim – sprzęt elektroniczny

Black Friday narodził się w Stanach Zjednoczonych. W tym dniu, przypadającym na pierwszy piątek po Dniu Dziękczynienia, sklepy organizują masowe promocje, oferując jednodniowe zniżki na wiele produktów. Amerykańska tradycja szybko jednak przeniosła się do innych krajów, w tym – tych europejskich. Obecnie często „Black Friday” to jednak promocje nie tylko w jeden określony dzień, ale wręcz festiwal promocji, trwający od kilku do nawet kilkunastu dni. Wszystko po to, by przyciągnąć jak najwięcej klientów. Co zatem warto kupić w „Czarny Piątek”?
Ogromną popularnością w Black Friday cieszą się zazwyczaj sprzęty elektroniczne. Obniżki na telewizory (https://scentre.pl/shop/information/black_friday) , aparaty fotograficzne, komputery czy akcesoria takie jak słuchawki mogą sięgać nawet 80 proc. To z kolei oznacza, że niektóre sprzęty elektroniczne można kupić nawet kilka tysięcy złotych taniej. Z tego względu Black Friday jest dla wielu osób jedynym momentem w roku, gdy mogą kupić upragnione urządzenia bez konieczności rozłożenia należności na raty.

Co szczególnie warto kupić? Po pierwsze – wszystko, czego zakup był odkładany przez ostatnie kilka miesięcy. Chodzi m.in. o sprzęty, które należy już wymienić ze względu na ich stan. Osoby, które pracują zdalnie (lub często korzystają z home office) powinny z kolei upewnić się, że nie potrzebują nowego sprzętu niezbędnego do pracy – mowa nie tylko o komputerze, ale również – drukarce, skanerze czy słuchawkach wyciszających.

Black Friday to też świetna okazja do zakupu prezentów bożonarodzeniowych. Dużo niższe ceny zachęcają do kupienia np. smartfona czy tabletu dla najbliższych. Wiele osób decyduje się również np. na zakup konsoli do gier – to jeden z popularniejszych prezentów świątecznych z wyższej półki.
Wreszcie – „Czarny Piątek” to też najlepszy moment na zakup sprzętu elektronicznego, który umożliwi realizację własnej pasji. Może to być aparat fotograficzny, kamera czy np. tablet graficzny – możliwości jest sporo.

Co oprócz sprzętu RTV?

W Black Friday nie warto jednak ograniczać się jedynie do zakupu sprzętu RTV. Dobrym pomysłem może być zakup drobnych sprzętów AGD – takich jak np. ekspresy do kawy czy roboty kuchenne. Wiele osób stawia też na urządzenia związane z higieną i pielęgnacją ciała i włosów – szczoteczki elektryczne, suszarki, prostownice, lokówki, golarki czy depilatory. Należy jednocześnie pamiętać, że obniżka cen w przypadku tych sprzętów jest zazwyczaj nieco niższa.

Czy w Black Friday warto jednak kupować coś oprócz sprzętów RTV i AGD? Część osób na pewno zwraca uwagę na ubrania i kosmetyki – jednak także i w tym przypadku obniżki zazwyczaj nie są tak duże, ponieważ sklepy odzieżowe i drogerie organizują duże promocje co najmniej kilka razy do roku. Inni z kolei polują na książki, gry (zarówno komputerowe jak i planszowe) czy filmy lub płyty muzyczne. Także i w tym przypadku nie należy nastawiać się na duże przeceny.

Zakupy w sklepie stacjonarnym czy internetowym?

W Black Friday promocje organizują zarówno sklepy stacjonarne jak i internetowe. Część osób wciąż ma jednak pewne obawy przed zakupami w sieci. Ze względu na obecną sytuację jest to jednak najlepszy wybór. Dobra informacja jest natomiast taka, że w wielu wypadkach sklepy stacjonarne umożliwiają dokonania zakupu przez Internet i odbiór zakupionego towaru – już w salonie. Dzięki temu kupujący mogą sprawdzić stan sprzętu, a dodatkowo nie muszą obawiać się, że zostanie on uszkodzony w trakcie dostawy. Z kolei osoby, które zdecydują się na skorzystanie z opcji dostawy powinny upewnić się, czy jest ona darmowa.
Osoby, które chcą kupić konkretne urządzenia i przedmioty powinny monitorować komunikaty wybranych sklepów – większość z nich znacznie wcześniej informuje, kiedy rozpoczynają akcję promocyjną z okazji Black Friday.

 

About The Author